Loading...
You are here:  Home  >  Trupi dhe Shendeti  >  Shendeti  >  Current Article

Dieta Dukan – Doni te Dobesoheni shpejt dhe ne menyre efikase

By   /  August 3, 2012  /   Comments

Nje epoke e re per ate qe deshiron te dobesohet. Keni degjuar te flitet per shume dieta te ndryshme si : dieta Atkins, dieta Mesdhetare, vegjetariane etj. Por sot do te flasim per teorite e dietologut Pierre Dukan (prej te cilit ka marre emrin dhe dieta DUKAN). Ka me shume se 13 milione ndjekes te kesaj diete e cila ka per baze mishin, peshkun, vezet dhe djathin.
Perse eshte kaq e perhapur? Sepse premton nje humbje peshe te menjehershme pa krijuar ndjesine e urise dhe pa qene nevoja te llogarisni kalorite.
Disa nga personazhet e njohur qe ndjekin kete dite jane : Jennifer Lopez e Gisele Bündchen, te cilat e perdorin kur duan te pershkojne tapetin e kuq ne formen e te mire. Por edhe Carol Middleton ka treguar qe e ka provuar me rastin e dasmes te se bijes, Kate me princin William, dhe ka pasur sukses.

    Printoje       Email

Comments

 1. Anonymous says:

  o njeri nuk i kemi kto frutat e detit po pati mundesi gjeni pa shum shpenzime flm

  1. freskida says:

   klm

  2. Anonymous says:

   Haha..

  3. topadmin says:

   buk me grosh mgjes drek dark :)
   kjo ehst pa shpenzime ;)

 2. saranda says:

  ju lutem si mund te gjej kete diet te plote?

 3. Jun says:

  Lesh lesh

 4. freskida says:

  uau vertet te dobeson aq shpejte

 5. erisa says:

  ku me i gjet tan ta gjana??????????????????????????????????………

 6. denisa says:

  c jane kungulleshat

 7. Eni says:

  Sh shpenzime njerez PO ia vlen PO pati rezultat aq sa pretendohet :p

 8. jeta says:

  Sa mir po ku

 9. reta says:

  a mundeni qe kete djete ta jepni me te thjeshte spse ngjane si e pamundur per tu mbajtur por ama eshte djeta efektive qe kam lexuar deri tani flm

  1. topadmin says:

   nese disa produkte jane te veshtira per tu gjetur mund te zevendesohen me te ngjashme…..duke qendruar per here ne kategorin perkatese psh frut me frut perime me perime etj

 10. lela says:

  sa kg mund te biesh??/

  1. topadmin says:

   Varet nga person ne person, por nuk eshte shume e rendesishme se sa mund te dobesohesh e rendesishme eshte qe te dobesohesh pak nga pak qe lekura ta mbaj elasticitetin e vet. Dobesimet e shpejta vetem me te ngrenin shkatarrojne organet e trupit dhe shtojn celulitin ….prandaj Kujdes!!!! diete + aktivitet fizik dhe vetem 3 o 4 kile bobesim ne muaj do te ishte ideale :)

 11. admin says:

  tip sallate jeshile dhe mish derri i tymosur